Shigjete

Nje perpjekje per te qelluar ne shenje

Alexa, e përsosura pa zemër!

  Alexa Ă«shtĂ« pa emocione. Nuk ka atdhe, nuk ka kombĂ«si, nuk ka pashaportĂ«, e megjithatĂ« kalon nga oqeani nĂ« oqean nĂ« çdo pikĂ« kontrolli pa mĂ« tĂ« voglin problem. Alexa flet njĂ« anglishte tĂ« pĂ«rsosur, ka njĂ« zĂ« tĂ« butĂ«, tek tuk tĂ« thotĂ« ndonjĂ« pĂ«rshĂ«ndetje nĂ«...

Edhe te bukurit vdesin

Adele sot ky titull nuk shet, sepse vala e artikujve per ty ka kaluar. Sot ky artikull quhet i skaduar. Sa e cuditshme Adele. Ike ne nje te diele te bukur me diell. Ne menyre te befte, ashtu si shoqja ime. Ajo percillet sot. Iku jo aq befte sa ti, por befas u perlesh...

Një i huaj në shtëpi

Një trokitje në derë. E hap dhe përpiqesh të kujtohesh. A e njeh këtë njeri? Hedh sytë brenda tek ata që tashmë i ke futur brenda. Janë një turmë. Po ti tek dera a njeh ndonjë nga këta? Ah po, njihke një prej tyre. Atëherë hyr. Atë që njeh nuk e njoh aq mirë, por më...

Toka e mire dhe arti i perkujdesjes ndaj saj

"Duhet t'i heqësh këto të gjitha Rudina, dheu duhet të marrë frymë" -më tha mikja ime që kishte ardhur për vizitë dhe të cilës po i kërkoja një mendim si studente e inxhinierisë së mjedisit. Disa nga fidanët e lulet kishin filluar të shfaqnin probleme, dhe nuk po...

Broken Halleluja

Është e pamundur të dëgjosh "Halleluja" të Leonard Kohen dhe të mos përfshihesh e rrëmbehesh nga magjia e toneve të saj. Nuk ka rëndësi nëse e dëgjon nga një këngëtar i mirë apo i keq, prapë se prapë do të biesh në dashuri me këtë këngë edhe sikur ta këndonte një...

Plangprishësi yt-A do ta presësh?

Plangprishësi yt ka një emër e fytyrë që nuk i ngjan djaloshit pa emër e fytyrë të shëmbëlltyrës biblike. Edhe  Rembranti që e hodhi me aq mjeshtëri në një telajë nuk i dha fytyrë, por e la të strukur, të fshehur në trupin e të atit, mbase si për të thënë se ky...

Zemra e nje drejtuesi-Pjesa II

Sa herë lexoj për të trishtohem. Trishtohem thellë sepse ai më kujton një të ri gjithë forcë, në fillim i druajtur që fshihej nga frika, por që u bë një luftëtar i madh dhe pastaj u vajos si një mbret. Sauli ishte shtatlartë dhe i pashëm, ishte trim dhe luftëtar i...

Zemra e nje drejtuesi kyci i suksesit te tij- Pjesa e pare

Jemi mësuar t’i shohim përpara, të na udhëheqin, të kenë ndoshta fjalën e fundit apo firmën e fundit. Herë na pëlqejnë e herë jo. Herë na duken të ngathët, herë të pandjeshëm, herë të pakuptimtë në vendimet që marrin, herë të dhembshur, herë të lakueshëm, herë pa...

Rreth webfaqes

This may be a good place to introduce yourself and your site or include some credits.

Komentet me te fundit

Instagram

  • Instagram Image
  • Instagram Image
  • Instagram Image
  • Instagram Image
  • #faleminderit Zot pĂ«r çdo #bekim
  • Dhe #PerĂ«ndia im do tĂ« plotĂ«sojĂ« tĂ« gjitha #nevojat tuaja sipas #pasurisĂ« sĂ« tij nĂ« #lavdi, nĂ« #JezuKrisht.
 #Filipianëve 4:19 - www.zanafilla.com
  • Instagram Image
  • O #Zot, mĂ« trego #rrugĂ«t e tua, mĂ« mĂ«so #shtigjet e tua.
  • Instagram Image

Ke nevoje per nje

keshillim karriere?