Rreth meje

304857aMe pelqen shume te shkruaj ne kohen time te lire, me deshiren per te ndare zemren time rreth ngjarjeve te perditshme, nisur nga kendveshtrimi i nje personi qe eshte prekur dhe transformuar nga dashuria dhe vepra e Jezusit. Eshte kjo dashuri, shprese dhe ky ndryshim qe perjetoj cdo dite,  e cila me shtrengon per ta cuar tek te tjeret, me shpresen dhe lutjen se edhe ata do te njohin kete dashuri te persosur te Perendise.

 

Biografi: Rudina Bakalli ka lindur dhe eshte rritur ne Fier. U diplomua per Gjuhe dhe Letersi Shqipe ne Fakultetin Filologjik te Universitetit te Tiranes. Ka nje eksperience te gjate pune ne kontekst kombetar dhe nderkombetar me Levizjet Studentore “Jeta e Re” ne Tirane, Korce dhe Prishtine, Levizjen “Te Rinjte ne Prag te Jetes” Tirane dhe Levizjen “Agape Albania”, te cilat synojne transformimin e shoqerise ndersa prek cdo jete njeriu.  Ne vitin 2013 u licensua si keshilltare karriere nga “Crown Financial”. Eshte bashkeautore dhe kryeredaktore e Une Jetoj dhe autore e Shigjete. Gjithashtu ka kontribuar here pas here per revisten “Ilira”.  Shkrimet e saj jane pasqyrim i pasionit qe ka per te ndikuar ne shoqerine shqiptare permes mesazheve motivues dhe nxites per te kerkuar pertej nje jete siperfaqesore dhe rastesore, drejt nje jete me permbushje dhe qellim. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This