Me pelqen Nata

Me pelqen nata,

kur te gjithe kane fjetur

e asgje me nuk pipetin

vec makinave ne rruge

e ndonje qen lagje

qe nuk pelqen qetesine

 

Me pelqen nata

me clodh, rifreskon

teksa pres agimin

edhe pse koka nga pagjumesia rendon

qetesia clodhi shpirtin

 

Me pelqen nata

dhe bisedat e shpirtit

me Krijuesin tim

gjithe hallet i zbraza

si valixhe te renda

dhe vesha qetesine.

 

© Rudina Bakalli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This